KTMElektrokola.cz  >  O elektrokolech KTM

O elektrokolech KTM

Rakouská značka KTM je široké veřejnosti známa především svými motorkami vyhlášenými svou kvalitou a spolehlivostí, kterou dokazuje například už mnoholetá dominance v extrémních podmínkách závodu Paříž – Dakar. V naších zemích je už méně známé, že KTM je tradičním výrobcem neméně kvalitních jízdních kol již od roku 1964. V 90. letech 20. stol došlo k rozdělí obou divizí a jízdní kola vyrábí samostatná firma KTM Bike Industries.

Současná filozofie KTM je založená na kvalitě výroby kol v rakouském Mattighofenu (a některých levnějších modelů v severomaravském Šumperku), na důkladném testování vyráběných kol i jednotlivých komponent a v neposlední řade i na progresivnímu zavádění nejnovější technologií a trendů. Proto KTM už před 8 lety přišlo s nabídkou kvalitních elektrokol a jejich produkci má značné zkušenosti. Už od začátku KTM pojalo myšlenku elektrokol zcela jinak než ostatní výrobci. Elektrokola byla dříve považována hlavně za městská vozítka pro dojíždění do práce na nákupy apod. KTM jako z první začalo prosazovat myšlenku kvalitních sportovních elektrokol, se kterými si může každý prožívat svoje sportovní a cestovní zážitky dle svých schopností. Systémy elektropohonu jsou adaptovány na klasická horská a krosová kola KTM a na většině modelů by jste v nich elektrokola na první pohled ani nepoznali. Za toto inovativní pojetí obdržela elektrokola KTM několik oceněnění na prestižních světových cyklistických veletrzích a o prozřetelnosti svěčí i fakt, že mnozí další výrobci sportovní elektrokola KTM kopírují.

KTM používá na svých elektrokolech pouze značkovou elektroniku renomovaných dodavatelů. Na sportovních modelech (horských a krosových kolech) jsou to německý pohon Bosch (středový motor - modely MACINA) nebo exkluzivní pohon KTM-Panasonic (motor v zadním náboji a rekuperace - modely eBike). Na městských kolech se používá kromě výše uvedených ještě středové pohony Panasonic (modely AMPARO) a Shimano (modely VENTURA). V současnosti KTM nabízí téměř 60 modelů elektrokol od celoodpružených sjezďáku, pře sportovní lehká horská a krosová elektrokola až po pohodlné městské modely.

Základní charakteristika elektrokol KTM

  • Elektrokola KTM jsou vybavena nejvyspělejšími elektropohony na současném trhu značek Bosch (řada MACINA), KTM-Panasonic (řada s písmenem P za názvem, např. eCross P), Panasonic (řada AMPARO) a Shimano (řada VENTURA).
  • Elektrokola KTM se geometrií a vzhledem neliší od klasických sportovních a cestovních kol, což má příznivý dopad nejen na jejich vzhled, ale i na ovladatelnost a jízdní vlastnosti především v terénu.
  • Elektrokola KTM jsou vybavena kvalitními komponenty (odpružené vidlice, řazení, kola, pláště) odpovídajícímí sportovním horským, krosovým a městským kolům střední až nejvyšší kategorie (např. řazení a brzdy Shimano XT, odpružení FOX, zapletená kola DT Swiss, pláště Schwalbe, sedla Selle Italia).
  • Elektrokola KTM patří mezi nejlehčí na trhu, hmotnost se pohybuje u většiny modelů těsně nad 20 kg. Například celodpružené horské elektrokolo se 120 mm zdvihem MACINA LYCAN 27.5 11 CX5 váží 20,2 kg. Lahůdkou je horské elektrokolo MACINA RACE 27 s váhou 18,7 kg.
  • Maximální dojezd na jedno nabítí dosahuje až 235 km (elektrokola s motorem Bosch Active a baterií Bosch 500 Wh). Reálný dojezd v kopcovitém terénu se pohybuje od 50 do 130 km.
  • Doba plného nabití baterií je 3 až 4 hodiny.

Systémy pohonu

Archív systémů pohonu